רקע הסטורי של למאז:

ב1951, דר. פרננד למאז הנהיג שיטה חדשה ללידה המשלבת שיטות שהכיר ולמד ברוסיה. שיטה זו, הכוללת שיעורי לימוד, טכניקות נשימה, הירגעות ותמיכה רגשית מתמדת מהאב ומאחות שעברה הכשרה מיוחדת, הפכה למוכרת בשם "שיטת למאז".

בשנות ה50 המאוחרות,  בארצות הברית, אישה בשם מרז'ורי כרמל כתבה ספר הנקרא "תודה דר. למאז", לאחר שעברה הריון ולידה בסיועו של דר. למאז. היא ואשת חזון נוספת, בשם אליזבת בינג, נפגשו ב1958 ופעלו יחד על מנת ללמד כמה שיותר נשים את שיטת למאז. ב1960 הן הקימו את ASPO/LAMAZE (היום-למאז בינלאומי) כדי להביא את הבשורה של למאז לידי הציבור ועל מנת לקבוע את הסטנדרטים עבור מדריכים ומטפלים בלמאז.

 

 

למאז כיום:

ארבעים שנות מחקר כמו גם למידה מחוויותיהם של נשים שילדו בדרך טבעית ונרמלית, ספקו ראיות אשר שינו את שיטת למאז בהדרגה אך האופן ברור ומשמעותי. מלהיות שיטת לידה, הפכה לתורה אשר מספקת את היסודות וההכוונה עבור נשים בדרכן ללידה ואמהות. "נשימה" איננה עוד חותמת האיכות של למאז. תורת הלידה של למאז נמצאת בליבם של קורסי הלמאז ובמשך כמעט עשור מהווה כוח המניע שינויים מהותיים בהכנה ללידה של למאז. הלמאז של היום מאשרת את נורמליות הילדה, מכירה ביכולתה המולדת של אישה ללדת את ילדיה ומקדמת את הפרטיקה ללידה בריאה של למאז. מדריך הלמאז המוסמך מקדם, תומך ומגן על זכותה של כל אישה להגיע ללידה, כשהיא בטוחה ביכולותיה, חופשיה להיות נינוחה במגוון רחב של דרכים ולהתמך על ידי משפחתה וכלל  חברי הצוות הרפואי שלה.

 

 

צרי עמי קשר:

הפרטים נשלחו בהצלחה